Wow Air, nové nízkonákladové aerolinie z Islandu

25.11.2011 - EvropaWow Air, nově chystané aerolinie z Islandu, zveřejnily v uplynulých dnech konkrétní informace o svých plánech. Společnost chce zahájit pravidelné lety 1. června 2012. Síť linek má spojit Reykjavik s dvanácti evropskými destinacemi. Společnost plánuje pravidelné lety do Alicante, Basileje, Berlína, Curychu, Kodaně, Krakova, Londýna-Stansted, Lyonu, Paříže-Charles de Gaulle, Stuttgartu a Varšavy. Lety mají být provozovány dvěma letouny Airbus A320 pro 158 cestujících, jež budou pronajaty od Avion Express.

Wow Air - mapa linek
Mapa linek Wow Air (Zdroj: wowair.com)

Tento týden Wow Air již spustily rezervaci letenek na svých webových stránkách. Společnost inzeruje nejnižší cenu letenky za 68 euro, rezervační systém však nabízí na většinu letů jednosměrné letenky za cenu vyšší než 100 euro. Cestující si mohou volitelně za příplatek vybrat konkrétní místo v letadle, zaplatit další zavazadlo či objednat přepravu sportovního náčiní jako jsou kola nebo lyže.

Většinovým vlastníkem Wow Air je investiční společnost Titan, kterou kontroluje výkonný ředitel aerolinie Skúli Mogensen. Mezi akcionáři je i bývalý šéf Iceland Express Matthías Imsland. Wow Air se chtějí orientovat zejména na turisty přijíždějícím na návštěvu Islandu, kterým chce nabídnout letenky za příznivé ceny. Společnost vidí potenciál v očekávaném růstu počtu návštěvníků Islandu. O Island však mají zájem i další nízkonákladové aerolinie, v přístím roce na ostrov začnou létat nově easyJet a Norwegian.

Štítky