Wizz Air rozšíří svou základnu v Tiraně, nabídne nové linky z Albánie

15.03.2021 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air oznámila, že koncem května přidá na svou základnu v Tiraně již čtvrtý letoun. To umožní společnosti rozšířit nabídku letů z albánské metropole. Wizz Air otevře hned šest nových linek, když začne létat z Tirany do Ancony (2x týdně od 4. června), Janova (2x týdně od 1. června), Malmö (2x týdně od 14. května), Pescary (2x týdně od 31. května), Říma-Ciampina (3x týdně od 14. května, od začátku června 5x týdně) a Stockholmu-Skavsty (2x týdně od 15. června).

Nové linky Wizz Air z Tirany (zdroj: Wizz Air)

Wizz Air oznámil otevření své základny v Tiraně vloni koncem května a provoz základny se třemi letouny Airbus A320 byl zahájen začátkem července 2020. K rozšíření letů tak dochází necelý rok od zahájení provozu základny. S novými linkami bude Wizz Air létat z Tirany do 27 destinací v devíti zemích.

Vloni v červenci zahájil Wizz Air také pravidelné lety z Tirany do Prahy. Linka byla provozována dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek, přičemž aerolinie počítala s celoročním provozem linky. Koncem září došlo kvůli pandemii koronaviru k pozastavení letů. Provoz na lince byl obnoven v polovině prosince 2020, nicméně zatím naposledy letěla společnost na této lince 8. ledna. Rezervační systém Wizz Air v tuto chvíli neobsahuje další lety mezi Prahou a Tiranou v letošním roce.

Témata