Wizz Air by mohl létat do USA a Kanady

20.10.2017 - EvropaPodle polského leteckého serveru Pasazer.com by mohla nízkonákladová společnost Wizz Air během několika měsíců začít létat přes Atlantský oceán. Podle serveru by transatlantické lety byly provozovány z londýnského letiště Luton. S odvoláním na neoficiální zdroje Pasazer.com uvádí, že společnost chce létat do New Yorku a Toronta již od března 2018.

Na linkách by měly podle serveru létat Airbusy A321 vybavené sharklety, které mají dolet 5950 km. Obě linky jsou však pro A321ceo téměř na hranici doletu. Wizz Air má nicméně od roku 2019 přebírat první Airbusy A321neo pro 239 cestujících, jež mají dolet o 900 km delší.


Airbus A321 společnosti Wizz Air (foto: tjdarmstadt/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Tento týden Wizz Air požádal britský úřad civilního letectví o udělení licence pro nově vytvářenou pobočku ve Velké Británii. Britská licence by měla umožnit snížit dopady Brexitu na lety společnosti a pro případné transatlantické lety by znamenala jejich bezproblémové pokračování.  

Pokud by se plány potvrdily, následoval by Wizz Air nízkonákladové aerolinie Norwegian, WestJet, Wow Air, Air Canada Rouge a Eurowings, které již přes Atlantik létají.

Štítky