Volareweb.com zahájily lety do Prahy

24.06.2003 - Česká republikaItalské nízkonákladové aerolinie Volareweb.com, které vznikly v únoru letošního roku, létají od včerejšího dne pravidelně do Prahy. Ve 22:19 přistál na ruzyňském letišti Airbus A320 v barvách mateřské společnosti Volare Airlines. Inaugurační let, kterým do Prahy přilétlo okolo 90 cestujících, otevřel další nízkonákladovou linku vedoucí do Prahy. "Českou republiku jsme vybrali z toho důvodu, že zde vidíme velký prostor pro etablování další nízkonákladové letecké společnosti a zároveň pro výrazný rozvoj trhu letecké dopravy," uvedl Vincenzo Soddu, generální ředitel Volare Group.

KDO JSOU VOLAREWEB.COM?
Volareweb.com byly založeny v únoru 2003 mateřskou společností Volare Airlines. Pravidelné lety Volareweb.com zahájil 30. března 2003 s devíti Airbusy A320.
Společnost zaznamenala již 600 000 rezervací, počet prodaných letenek roste měsíčně o 20 %. Typickým zákazníkem společnosti je muž s průměrnými příjmy ve věku 21 - 34 let. Další expanze je plánována na podzim, kdy budou zařazeny do sítě další destinace a společnost má operovat již s 19 Airbusy A320.

Nově zavedená linka z Benátek je provozována čtyřikrát týdně (pondělí, středa, pátek a neděle) ve večerních hodinách letounem Airbus A320 s kapacitou 150 až 180 cestujících. Volareweb.com je první nízkonákladovou společností, která létá s tímto typem do Prahy a zároveň nabízí jednu z největších přepravních kapacit na linkách tohoto typu z Prahy. ČSA tak po Kolíně nad Rýnem přibyl na další lince nelehký konkurent. Připomeňme, že ČSA otevřely linku do Benátek vloni na jaře, nyní na letiště Marco Pola v Benátkách létají denně letouny řady ATR. Od včerejška ČSA zlevnily ceny letenek do Benátek na ceny od 2 990 Kč bez letištních poplatků. Se všemi poplatky činí cena zpáteční letenky 3 990 Kč. Nabídka platí až do 25.10.2002, v červenci jsou letenky za nejnižší cenu prakticky již vyprodány.

Volareweb.com přišly s nabídkou jednosměrné letenky již od 315,50 Kč (tato speciální nabídka platí při zakoupení letenky do 30. června a datem odletu před 24. říjnem 2003). K ceně je však nutné připočítat letištní taxu, bezpečnostní a administrativní poplatek. I tak vyjde cena letenky podstatně méně než u ČSA - se všemi poplatky zaplatíte za zpáteční letenku od 1 770 Kč. Rozdíl je samozřejmě v poskytovaných službách: Volareweb.com například stejně jako další nízkonákladové aerolinie nepodává při letu občerstvení a nápoje zdarma, ale cestující si jej v případě zájmu mohou zakoupit za přijatelné ceny.


Tisková reklama společnosti Volareweb.com

Distribuce letenek pro koncové zákazníky probíhá stejně jako u jiných společností tohoto typu prostřednictvím internetu (webová stránka www.volareweb.com) a call centra (zelená linka 800 142 331). V případě objednávky přes call centrum je ke každému segmentu cesty připočten poplatek ve výši 158 Kč. Cestující, který zakoupí letenku přes internet či call centrum získá abecedně-číslicový kód, který potom jen předloží při odbavení na letišti. Letenky bude možnou zakoupit i v cestovních kancelářích, což není u nízkonákladových společností příliš časté. Pro cestovní kanceláře je v provozu zvláštní stránka www.volareagent.com se speciální nabídkou letenek. Na stránkách www.volareweb.com si mohou cestující další služby, např. rezervovat hotel v Benátkách, v brzké době má být spuštěno půjčovaní aut.

Linka do Benátek společnosti Volareweb.com rozšířila již poměrně bohatou nabídku nízkonákladových společností na ruzyňském letišti. Doufejme, že zaznamená u cestujících úspěch a v brzké době dojde k navýšení provozu.

Štítky