Díky Volareweb.com cestuje více Italů do České republiky

04.04.2004 - EvropaItalové jsou třetí nejsilněji zastoupenou národností mezi zahraničními turisty v Praze, více je jen Němců a Britů. V roce 2003 jich do Česka přicestovalo více než čtvrt milionu. Velký nárůst italských turistů si na své konto připisují levné letenky na pravidelných linkách mezi Prahou a Itálií.

Italská letecká společnost Volareweb.com, která přiváží italské turisty do Prahy denně na pravidelných linkách z Benátek a Milána, vykázala v zimě 2003/2004 rekordní vytíženost. "Za první tři měsíce s námi přiletělo do Prahy 9 500 cestujících z Itálie. Průměrná obsazenost našich letů v 1. čtvrtletí dosáhla 86 %, což překonalo všechny naše odhady. Za hlavní důvody atraktivity Česka mezi Italy považuji především památky, starožitnosti, solidní turistické zázemí a stále pro ně výhodné ceny", říká David Janík, oblastní zástupce společnosti.

Mladí Italové užívají nočního života Prahy a nákupů módního oblečení. Často přijíždějí na školní výlety nebo na víkendy ve skupinkách. Italové u nás průměrně stráví 4 dny, během nichž utratí přes 9 000 korun. Téměř pět procent všech Italů, kteří do Česka cestují, přijíždějí za takzvanou kongresovou turistikou, tedy na zasedání, kongresy, konference, veletrhy apod. Velký je i počet Italů, kteří v Česku podnikají. Česko-italské obchodní vztahy jsou již tradičně jedny z nejrozvinutějších. Na jejich základě vznikla poměrně silná komunita Italů, kteří se v Praze dlouhodobě usadili. "Italové podnikající v Praze tvoří nemalou část naší klientely," potvrzuje David Janík z Volareweb.com.

Štítky