Vietravel Airlines otevřel první linku do zahraničí

25.12.2022 - Asie & AustrálieLetecká společnost Vietravel Airlines otevřela minulý týden svou první pravidelnou linku mimo Vietnam. Od 16. prosince nově létá z Hanoje do Bangkoku na letiště Suvarnabhumi. Nová linka je provozována jednou denně letounem Airbus A321 pro 220 cestujících.

Na palubě prvního pravidelného letu Vietravel Airlines do Bangkoku (foto: Vietravel Airlines)

Zahájení pravidelných letů do zahraničí je pro Vietravel Airlines důležitým milníkem. Dosud totiž tato nová vietnamská aerolinie létala pouze na vnitrostátních linkách, když obsluhovala osm domácích letišť.

Thajsko vloni navštívilo přes 370 tisíc vietnamských turistů, čímž patřilo mezi deset nejčastěji navštěvovaných zemí u místních cestovatelů. Spojení do Thajska vedle turistů hojně využívají i obchodníci. O tom svědčí množství letů mezi Hanojí a Bangkokem, které zajišťují společnosti Vietnam Airlines (4x denně), VietJet Air (2x denně), Thai Smile (2x denně), Thai AirAsia (2x denně) a Thai Lion Air (denně).

Vietravel Airlines založila v roce 2020 cestovní kancelář Vietravel Holdings, která je předním poskytovatelem služeb v oblasti cestovního ruchu ve Vietnamu. Vloni v prosinci pak společnost zahájila komerční provoz prvním letem z Hanoje do Ho Či Minova Města. V současnosti je flotila tvořena třemi Airbusy A321.

Zahájení pravidelných letů do Bangkoku (foto: Vietravel Airlines)

Témata