Ve Vietnamu začnou tento měsíc létat Vietravel Airlines

02.01.2021 - Asie & AustrálieNová vietnamská společnost Vietravel Airlines se připravuje na zahájení komerčního provozu. Šéf aerolinie Nguyen Quoc Ky převzal v závěru loňského roku od zástupců místního leteckého úřadu osvědčení leteckého provozovatele. Začátkem prosince Vietravel Airlines získala první Airbus A321 registrace VN-A278 v konfiguraci pro 220 cestujících.

(foto: Vietravel Airlines)

Nová aerolinie je dceřinou společnosti vietnamské cestovní kanceláře Vietravel Corporation. Hlavní základnu bude mít na letišti Phu Bai ve městě Hue ve středním Vietnamu. V brzké době má aerolinie převzít druhý Airbus A321 a jeden A321neo.

Vietravel Airlines plánují zahájit provoz v polovině ledna na linkách z Hue do Hanoje a Ho Či Minova města. Později má aerolinie zahájit lety do Nha Trangu, Van Donu, Danangu a Da Latu. Společnost se chce v úvodní fázi zaměřit na turisticky atraktivní cíle ve Vietnamu, později by chtěla zahájit také lety do Thajska a dalších zemí. Má se jednat o hybridní aerolinii kombinující prvky nízkonákladového a klasického obchodního modelu.

Vietravel Airlines - Airbus A321 (foto: Vietravel Airlines)

Témata