V Turecku havaroval MD-83 na lince Atlasjet Airlines

30.11.2007 - EvropaNa jihozápadě Turecka dnes v noci havaroval letoun McDonnell Douglas MD-83 společnosti Atlasjet Airlines. Letoun registrace TC-AKM odstartoval ve 0:50 z mezinárodního Atatürkova letiště v Istanbulu k letu na pravidelné vnitrostátní lince KK4203 do Isparty. Na palubě letadla bylo 50 cestujících a sedm členů posádky. V 1:36 provedli piloti poslední kontakt s věží letiště Isparta. Krátce poté letoun zmizel z radarů a dispečerům se již letoun nepodařilo kontaktovat.

Během noci byla zahájena pátrací a záchranná akce a v časných ranních hodinách byly nalezeny trosky letounu rozesety na velké ploše ve výšce 1800 metrů zhruba 12 kilometrů západně od letiště Isparta. Letoun se nacházel mimo obvyklý letový koridor pro přistání. Záchranáři na místě následně zjistili, že havárii letadla nikdo nepřežil. Celkem tak zahynulo 57 lidí, všichni občané Turecka.

Na místě zřícení letadla pracují experti prohlížející trosky. Příčina havárie je zatím neznámá, podle Tuncaye Doganera, šéfa Atlasjet Airlines, během přistání panovaly příznivé povětrnostní podmínky. Posádku letounu podle Doganera tvořili zkušení piloti. Havarovaný letoun měla společnost pronajatý od menší turecké aerolinie World Focus Airlines.

Štítky