Turecký Atlasjet bude investovat v Rusku

16.09.2010 - Asie & AustrálieTurecká letecká společnost Atlasjet bude investovat do ruského civilního letectví. Spolu s regionální vládou v Omsku plánuje v rámci společného podniku do konce roku založit novou regionální aerolinii a dále ve spolupráci se stavební firmou Mostovik dokončit výstavbu nového mezinárodního letiště v Omsku. Prezident AtlasJetu Murat Ersoy a generální ředitel Mostovik Oleg Šišchov podepsaly v úterý memorandum o spolupráci. Letiště Omsk/Fedorovka International by mělo zahájit provoz v roce 2013. Kapacita letiště při otevření by měla být milion cestujících ročně.

Nová ruská aerolinie by měla operovat na pravidelných vnitrostátních i mezinárodních linkách z Omsku. Zástupci Omsku plánují, že jako akcionáři nové společnosti, budou mít vliv na rozhodování o provozovaných linkách i cenovou strategii přepravce. Dřívější místní letecká společnost Omskavia byla nucena zastavit lety v říjnu 2008.

Omsk je milionové město nacházející se na jižní Sibiři v blízkosti hranice s Kazachstánem. Městem prochází známá Transibiřská železniční magistrála. Z tohoto důvodu se klade důležitost i na cargo terminál, který má být součástí letiště.

Štítky