V Somálsku havaroval keňský DHC-8-400

14.07.2020 - AfrikaNákladní letoun de Havilland Canada DHC-8-400 keňské společnosti Bluebird Aviation dnes havaroval v centrálním Somálsku. Letoun registrace 5Y-VVU letěl z hlavního města z hlavního města Mogadišu do oblasti Hiran postižené záplavami. Na palubě byla pomoc pro odstranění následků záplav.

Při přistání na letišti Beledweyne letoun havaroval a vznítil se. Všem třem členům posádky se podařilo zachránit ještě před rozšířením požáru. Na videu z místa havárie jsou vidět místní hasící letoun s kbelíky s vodou. Příčiny havárie nejsou zatím jasné. Některá média s odkazem na vyjádření ředitele Bluebird Aviation uvádějí, že příčinou nehody byl osel na přistávací dráze.

Jiný nákladní Dash 8-400 společnosti Bluebird Aviation (foto: Andre Wadman/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Připomeňme, že začátkem května došlo v Somálsku k jiné havárii keňského letoun. Embraer EMB-120 společnost African Express Airways se zdravotnickým materiálem na palubě se zřítil na nedaleko letiště v Bardale severozápadně od hlavního města. Při havárii zahynulo všech šest osob na palubě letadla. Některá místní média informovala, že letoun byl sestřelen.

Video z místa havárie letounu Bluebird Aviation (zdroj: KahawaTungu/YouTube)

Štítky