Uzavření pákistánského vzdušného prostoru komplikuje dálkové lety

27.02.2019 - Asie & AustrálieKvůli krizi eskalaci napětí v Kašmíru uzavřel dnes Pákistán svůj vzdušný prostor. Letecké společnosti, které na svých dálkových linkách přes Pákistán přelétávaly, musí tuto zemi nyní oblétávat, což prodlužuje let o několik desítek minut. Řada linek tak byla nucena kvůli tomuto prodloužení letu uskutečnit technické mezipřistání pro doplnění paliva.

Dotklo se to například letu LX181 společnost Swiss z Bangkoku do Curychu, kdy Boeing 777-300 měl mezipřistání v Maskatu. Podle informací rumunského serveru Aeronews.ro zase v Bukurešti přistál Boeing 777-200 Air France, který letěl na lince AF253 z Ho Či Minova Města. V rumunské metropoli mají přistát pro doplnění paliva další dálkové lety Air France, KLM, British Airways a Norwegian.

Dnešní dálkové lety amerických aerolinií do Indie divertovaly na evropská letiště. Příkladem může být let United Airlines UA48 z New Yorku do Bombaje, který se nad Ruskem otočil a zamířil do Frankfurtu. Linka UA82 z Newarku do Dillí zase nad Finskem změnila směr a přistála v Londýně.

Trasa dnešního letu UA48 společnosti United Airlines z New Yorku do Bombaje (zdroj: Flightradar24)

Některé další společnosti přistoupily ke zrušení letů. Například Thai Airways zrušily dnešní let TG920 z Bangkoku do Frankfurtu obsluhovaný letounem Airbus A380.

Témata