United Airlines otevřou sezónní linku do Prahy

30.08.2018 - Česká republikaLetecká společnost United Airlines začne v příštím roce létat do Prahy. Americký dopravce nabídne cestujícím přímé lety z Newarku do Prahy. Nová linka bude provozována denně od 6. června do 4. října 2019 letounem Boeing 767-300. Odlety z Newarku budou každý den v 18:05 s příletem do Prahy v 8:25 ráno následujícího dne. Zpět z ruzyňského letiště bude letoun United Airlines odlétat v 10:10 a v Newarku přistane ve 13:30. Lety na novou linku jsou již k dispozici v rezervačním systému United Airlines a v dalších distribučních kanálech.


United Airlines - Boeing 767-300ER (foto: Gerry Stegmeier/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Praha tak získá po letošním zahájení American Airlines do Filadelfie další přímé letecké spojení do USA. Letiště Newark Liberty International leží ve státě New Jersey zhruba 24 km jihovýchodně od centra New Yorku. Podle odhadů Letiště Praha by mohlo novou linku mohlo v obou směrech využít přibližně 43 tisíc cestujících ročně.

„Již za prvních sedm měsíců letošního roku došlo k meziročnímu navýšení počtu cestujících na přímých letech do USA a Kanady o 82 %. Můžeme tak očekávat, že po spuštění nové linky do Newarku dojde k ještě dalšímu významnému nárůstu,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. „Otevření nové linky navíc jednoznačně potvrzuje velký potenciál přímých leteckých spojení mezi Českou republikou a USA, který dlouhodobě sledujeme,“ dodal Řehoř.


Byznys třída United Polaris v letounu Boeing 767-300ER (foto: United Airlines)

Vedle cest do samotného New Yorku nová linka umožní cestujícím letět do dalších destinací United Airlines. „Tato nová linka rozšíří naši mezinárodní síť leteckých tratí a zákazníkůmv České republice poskytne ještě větší možnosti cestování – díky více než 60 spojům z letiště Newarkv New Yorku do destinací v celých Spojených státech, Kanadě, Mexiku a Karibiku,“ Marcel Fuchs, viceprezident Atlantic and Pacific Sales společnosti United Airlines. Cestující United Airlines z Prahy tak mohou s přestupem v Newarku zamířit například do San Francisca, Los Angeles, Chicaga, Seattlu, na Floridu, Mexico City, Port of Spain, San Juanu, Panamy apod.


Letiště v Newarku je třetím největším hubem United Airlines. Podíl společnosti na přepravených cestujících tohoto letiště činí 68 % (foto: Tim Gouw/Wikimedia Commons - CC0)

United Airlines jsou v pořadí třetím americkým dopravcem, který bude v příštím roce provozovat pravidelné lety do Prahy. Vedle této společnosti bude na ruzyňské letiště létat také Delta Air Lines zajišťující spojení s letištěm J.F. Kennedyho v New Yorku a American Airlines provozující linku do Filadelfie.

Vedle zahájení letů do Prahy oznámily United Airlines otevření linky do italské Neapole. Nové spojení z Newarku bude rovněž provozováno denně letounem Boeing 767-300. Dále americký dopravce oznámil zahájení letů ze San Francisca do Amsterdamu, které budou provozovány denně Boeingy 787 Dreamliner.

Témata