United Airlines budou létat se 737 MAX na Azorské ostrovy

16.10.2021 - USA & KanadaLetecká společnost United Airlines ve čtvrtek oznámila nové sezónní lety na Azorské ostrovy. Od 13. května do 28. října 2022 bude létat z Newarku do Ponta Delgada, hlavního města Azorských ostrovů. Na lince bude létat denně s letouny Boeing 737 MAX 8.

United Airlines ve své tiskové zprávě uvedly, že v příští letní sezóně nabídnou nejvíce letů mezi USA a Portugalskem z amerických dopravců a budou jedinou leteckou společností spojující oblast New Yorku s Azorskými ostrovy.

Kráterové jezero Lagoa do Fogo ležící ve středu ostrova São Miguel (foto: Luis Ascenso/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Ponta Delgada bude v pořadí třetí destinací United Airlines v Portugalsku. V současnosti společnost létá z Newarku do Lisabonu. V březnu 2022 se má vrátit pravidelná linka z Newarku do Porta a v letní sezóně 2022 se počítá také s lety z Washingtonu do Lisabonu.

Zajímavé je nasazení typu Boeing 737 MAX na téměř transatlantickou linku. Azorské ostrovy leží v Atlantském oceánu přibližně 1500 kilometrů západně od Lisabonu. Vzdálenost od letiště Newark je přes 4100 kilometrů. Souostroví, jež je tvořeno devíti obydlenými ostrovy, je oblíbenou turistickou destinací.

Témata