TUS Airways na zimu zastaví pravidelné lety

01.10.2019 - EvropaKyperská regionální letecká společnost TUS Airways koncem října ukončí své pravidelné lety a v zimním období bude působit jako charterový dopravce. Kyperský deník Cyprus Mail citoval vyjádření ředitele společnosti Andrewa Pyneho, podle kterého aerolinie nekončí, ale projde změnou. „Plánujeme rebranding do léta 2020,“ uvedl Pyne. Společnost chce rovněž získat větší letadla.

Jeden ze dvou Fokkerů 100 společnosti TUS Airways (foto: Lazaros327/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

TUS Airways zahájily provoz v únoru 2016 s jedním Saabem 340 z Larnaky do Tel Avivu a Haify. V témže roce společnost začala létat také do Athén, sezónně na řecké ostrovy Kefalonia, Kos, Kréta, Rhodos, Samos a Skiathos a rovněž nabídla lety z Pafosu do Haify. V březnu 2017 aerolinie zahájila přímé lety mezi Athénami a izraelskou Haifou a v červnu 2017 zařadila do své flotily dva Fokkery 100. Postupně pak odkoupila několik starších letadel Fokker 70. V zimním období 2017/18 společnost otevřela linku z Larnaky do Říma a Soluně.

TUS Airways - Fokker 70 (foto: Oyoyoy/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

V současnosti TUS Airways létají pravidelně z Larnaky do Tel Avivu v Izraeli a Ioánnina na severozápadě Řecka. Provoz ostatních linek byl již dříve ukončen. Flotila společnosti se skládá z pěti letadel Fokker 70 a dvou Fokker 100.

Štítky