Turkish Airlines plánují v březnu spustit linku do Austrálie

12.12.2023 06:50 - Asie & AustráliePodle informací listu Hürriyet předseda dozorčí rady společnosti Turkish Airlines, pan Ahmet Bolat, potvrdil zvěsti, že společnost plánuje dálkové lety z Istanbulu do Austrálie. Turkish Airlines již letos v září podaly žádost o povolení pravidelných letů australskému ministerstvu dopravy. Tehdy bylo cílem turecké letecké společnosti tyto lety zprovoznit již na letošní Vánoce. Bolat nyní tureckým novinářům zmínil jako aktuálně plánovaný termín zavedení linky z Istanbulu do Sydney nebo Melbourne ke konci března příštího roku. Nejprve má jít o lety s mezipřistáním v Singapuru. Díky mezipřistání mají lety mezi Istanbulem a městy na jihovýchodě Austrálie trvat deset, respektive sedm hodin.

Podle Bolata již Turkish Airlines pracuje na zahájení australské marketingové kapaně. Najmout má pro ni hollywoodskou hvězdu Margot Robbie, kterou proslavila zejména hlavní role ve filmu Barbie. Turkish Airlines chtějí využít faktu, že se Margot Robbie narodila v australské provincii Queensland a doufají, že jim pomůže získat na nové linky australské cestující.

Podle Bolata bude linka do Austrálie zavedena též s podporou tureckého Ministerstva turismu, které Austrálii identifikovalo jako jednu z deseti zemí, na kterou by se chtělo zaměřit. Cílem Turků je podpořit incomingový turistický ruch a získat pro návštěvu Turecka z vybraných deseti zemí více turistů. V Austrálii navíc žije nemalý počet obyvatel s kořeny v Turecku, na Kypru, v Řecku či Makedonii. Podle Bolata by tak potenciál linky mohl být i kolem půl milionu cestujících ročně.

Airbus A350-900 společnosti Turkish Airlines, březen 2023 (autor: MarcelX42, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata