Turkish Airlines plánují další destinace v USA

17.06.2024 10:32 - EvropaPrezident Turkish Airlines Ahmet Bolat se vyjádřil v rozhovoru pro americký server Travel Weekly k dalším plánům společnosti na americkém trhu. Současná expanze by měla dále pokračovat. Turecký dopravce by chtěl zvýšit počet obsluhovaných letišť ze současných 14 na 18. Konečným cílem je pak létat do dvaceti destinací v USA.

Jako možné budoucí cíle letů Turkish Airlines byla zmíněna americká města Minneapolis, Charlotte, Filadelfie a Orlando. Bolat neuvedl časový rámec, ve kterém by mělo dojít k zmíněnému rozšíření počtu destinací. Vedle nových destinací plánuje společnost také navýšení počtu letů na stávajících linkách. Například na lince do Detroitu, která byla zahájena vloni v listopadu, by se mělo nově létat denně.

Minulý týden zahájily Turkish Airlines pravidelné lety do Denveru, který se stal čtrnáctou destinací ve Spojených státech. Linka je provozována třikrát týdně letadly Airbus A350-900.

Turkish Airlines - Boeing 777-300ER (foto: BriYYZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Spojené státy jsou pro Turkish Airlines stále více důležitým trhem. V posledních letech zde společnost výrazně expanduje. Rozšiřování letů přitom nabralo novou dynamiku po skončení pandemie koronaviru. Vedle nových cílů turecký dopravce přidával také další lety do stávajících destinací. Kapacita na letech společnosti do Spojených států je tak více než dvojnásobná než před vypuknutím pandemie koronaviru.

Turkish Airlines přitom těží ze své velmi rozsáhlé sítě. Cestujícím tak mohou nabídnout dobré spojení mezi Spojenými státy a dalšími destinacemi nejen v Turecku, ale také v Evropě, Africe, na Blízkém východě, v Indii a v dalších částech světa. Přidávání dalších letů do Spojených států dále zlepšuje možnosti spojení dalšími návaznými lety. Nabídka Turkish Airlines je tak více konkurenceschopná vůči jiným leteckým společnostem zejména vůči velkým dopravcům z Perského zálivu.

Témata