Turkish Airlines dále expandují v USA, začaly létat do Denveru

14.06.2024 00:00 - EvropaLetecká společnost Turkish Airlines o víkendu rozšířila svou síť spojů o další linku do Spojených států. Novou destinací se stal Denver, hlavní město amerického státu Colorado. Novou dálkovou linku z Istanbulu turecký dopravce provozuje třikrát týdně. Tento týden jsou na ní nasazovány Boeingy 777-300, od začátku příštího týdne začnou na ní létat Airbusy A350-900. Od 9. července pak společnost plánuje rozšíření na čtyři lety týdně.

Boeing 777-300 Turkish Airlines poprvé přistává v Denveru na pravidelné lince (foto: Denver International Airport)

Denver, který leží v centrální části Spojených států, je v pořadí již 14. destinací tureckých aerolinií v zemi. V metropolitní oblasti Denveru žije téměř tři miliony obyvatel. Kousek od města přecházejí rozlehlé prérie ve Skalnaté hory. Denver je tak zajímavý také jako výchozí bod pro turisty, kteří chtějí zamířit západním směrem a poznávat přírodní krásy států.

Pro mezinárodní letiště v Denveru je otevření linky Turkish Airlines důležité. V pořadí šestá evropská letecká společnost začala létat na toto letiště létat, která navíc přináší díky své rozsáhlé síti možnost letů do řady dalších cílů. Nová linka do Istanbulu je nejdelší linkou, která z letiště v Denveru létá.

(foto: Denver International Airport)

Turkish Airlines začaly obsluhovat americký trh až v roce 1988, kdy zahájily lety do New Yorku. Tehdy byla linka provozována ještě s mezipřistáním v Bruselu. Bez mezipřistání začala společnost do New Yorku létat v roce 1994. Druhou americkou destinací se pak stalo Chicago v roce 1997. Postupně byly přidávány další destinace, v roce 2019 létala společnost do devíti měst ve Spojených státech.

Další výrazné rozšiřování letů došlo po skončení pandemie koronaviru. V roce 2021 Turkish Airlines otevřely linky do Dallasu a na letiště Newark. O rok později přibyla linka do Seattlu a vloni byl zařazen do sítě Detroit. Vedle přidávání nových destinací společnost výrazně navyšuje kapacitu na letech do Spojených států. Ta se v porovnání s dobou před vypuknutím pandemie více než zdvojnásobila.

Turecký dopravce na americkém trhu těží zejména ze své rozsáhlé sítě, kdy prostřednictvím přestupu ve svém hubu v Istanbulu nabízí spojení mezi Spojenými státy v Africe, na Blízkém východě a v Indii. Zejména u řady hůře dostupných afrických destinací jsou lety Turkish Airlines jednou z mála možností dobrých spojení.

(foto: Denver International Airport)

(foto: Denver International Airport)

Témata