Turkish Airlines otevřou 14 nových destinací

16.08.2022 - EvropaLetecká společnost Turkish Airlines minulý týden při prezentaci pololetních finančních výsledků představila nové destinace, které plánuje otevřít. Bude se jednat celkem o 14 nových cílů v Evropě, Asii, Africe a Severní Americe.

Na evropském kontinentu plánují Turkish Airlines začít nově pravidelně létat hned do pěti dalších měst: Nantes ve Francii, La Coruně ve Španělsku, Palerma v Itálii, Krakova v Polsku a Machačkaly v Rusku.

V Africe chce společnost ke stávajícím 62 destinacím ve 41 zemích přidat další tři destinace. Má se jednat o Asuán v Egyptě, Hargeisu v Somálsku a Port Sudan v Sudánu.

V Asii chce turecký národní dopravce otevřít nové linky do Abhy v Saúdské Arábii, Lenkoranu v Ázerbájdžánu, Atyrau v Kazachstánu a Sialkotu v Pákistánu. V Kazachstánu a v Pákistánu po otevření nových linek budou Turkish Airlines obsluhovat po čtyřech cílech.

Turkish Airlines - Boeing 777-300ER (foto: Turkish Airlines)

V Severní Americe plánuje společnost přidat do své sítě Denver a Detroit. O těchto dvou destinacích turecká aerolinie informovala již dříve. Po otevření těchto linek budou Turkish Airlines létat v USA do 14 cílů. Připomeňme, že od loňského léta společnost začala létat do Newarku, Dallasu a Seattlu.

Přesná data zahájení letů do nových destinací nebyl zveřejněn. Jedná se o plán rozvoje linek pro nejbližší období. V uplynulém druhém čtvrtletí zahájily Turkish Airlines pravidelné lety do pěti nových destinací: Bergama v Itálii, Tivatu v Černé Hoře, Džuby v Jižním Súdánu, Buchary v Uzbekistánu a Rize v Turecku.

V prvním pololetí činil obrat Turkish Airlines 7,6 miliardy dolarů, což v porovnání s prvním pololetím roku 2019 znamená nárůst o 27,5 %. Společnost za prvních šest měsíců vytvořila zisk 664 milionů dolarů, zatímco ve stejném období roku 2019 skončila ve ztrátě 193 milionů dolarů. Turkish Airlines uvedly, že jsou první evropskou leteckou společností, která se zotavila z pandemie Covid-19. To potvrzují i dobré výsledky za červenec, kdy na letouny společnosti přepravily 7,8 milionů cestujících, zatímco v červenci 2019 to bylo „jen“ 7,1 milionů. Letadla byla letos v červenci obsazeno z 86,1 % při kapacitě vyšší o 18,5 % než v červenci 2019.

Témata