Turkish Airlines létají nově do Buchary, páté destinace v Uzbekistánu

11.06.2022 - EvropaZajímavou destinaci do své sítě zařadila turecká letecká společnost Turkish Airlines. Nově létá do čtvrtmilionové Buchary na jihozápadě Uzbekistánu. Buchara je v pořadí již pátou destinací Turkish Airlines v Uzbekistánu a celkově 399. destinací v síti společnosti.

Nová linka je provozována z istanbulského mezinárodního letiště dvakrát týdně vždy v úterý a v pátek letounem Airbus A321neo. Díky této lince se výrazně zlepšila dostupnost Buchary pro cestující ze zahraničí. Ti dosud museli letět do hlavního města Taškentu, kde přestoupili na vnitrostátní let. Alternativou před začátkem války na Ukrajině bylo letět do Buchary přes Moskvu.

Historické centrum města Buchara (foto: Adam Jones/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Buchara ležela na hlavní trase Hedvábné stezky a díky tomu byla prosperujícím městem a obchodním, kulturním a náboženským centrem celé Střední Asie. Symbolem města je mešita Kaljan, další významnou památkou je pevnost Ark, která však byla zničena při dobývání města Ruskem v roce 1920. Historické centrum Buchary je od 90. let na seznamu světového dědictví UNESCO.

Témata