Turkish Airlines mají plán obnovy osobních linek

06.05.2020 - EvropaTurkish Airlines chtějí od konce května začít postupně obnovovat své pravidelné osobní linky. Během čtyř měsíců se společnost chce vrátit k téměř plnému provozu.

Turkish Airlines - Airbus A320 (foto: Turkish Airlines)

Zpravodajská agentura Anadolu uvedla, že plán tureckého dopravce počítá v červnu s pravidelnými lety s cestujícími do 22 zahraničních destinací v 19 zemích. Podle agentury jsou těmito plánovanými zeměmi Afghánistán, Belgie, Bělorusko, Čína, Dánsko, Gruzie, Izrael, Japonsko, Jižní Korea, Kanada, Kazachstán, Kuvajt, Libanon, Německo, Nizozemí, Norsko, Rakousko, Singapur a Švédsko, do kterých má být vypravováno 75 letů týdně.

V průběhu června chce aerolinie obnovit 60 % domácí sítě. Přidávání dalších destinací má pokračovat v průběhu července, kdy by společnost měla létat již do 103 destinací a v srpnu již do 160 destinací. Plán může být upraven podle vývoje situace.

Před vypuknutím pandemie covid-19 létal turecký dopravce do 315 destinací ve 126 zemích. Po vypuknutí krize začala společnost postupně omezovat lety s cestujícími až je úplně zastavila včetně vnitrostátních linek. Poté byly operovány jen repatriační a nákladní lety.

Štítky