Turkish Airlines budou opět létat do italského Turína

22.04.2024 13:04 - EvropaLetecká společnost Turkish Airlines bude opět létat do severoitalského města Turín. Linka z Istanbulu do Turína má být zahájena 10. července a provozována každý den letadly Boeing 737-800. V minulosti Turkish Airlines do Turína již létaly, linka však byla zastavena začátkem roku 2018.

„Otevření linky Turkish Airlines do Istanbulu znamená významné rozšíření sítě pro Turín. Přidává další hub směrem na východ, který díky své zeměpisné poloze představuje vynikající tranzitní bod. Cestujícím z Piemontu tak budou mít možnost letět nejen do Turecka, ale přes velký hub se dostanou do celého světa,“ uvedl ředitel turínského letiště Andrea Andorno.

Turkish Airlines v posledních letech průběžně rozšiřovaly své lety do Italie. Turín je v pořadí devátým italským městem, do kterého společnost létá. Dalšími obsluhovanými destinacemi v Itálii jsou: Řím-Fiumicino (4x denně), Miláno-Malpensa (4x denně), Benátky-Marco Polo (3x denně), Neapol (3x denně), Boloňa (3x denně), Bari (denně), Katánie (denně) a Palermo (6x týdně).

Terminál pro cestující na mezinárodním letišti v Turíně (foto: Paolo Cerutti/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Témata