Turkish Airlines a Finnair se dohodly na code-sharingu

04.10.2021 - EvropaLetecké společnosti Finnair a Turkish Airlines oznámily dohodu o sdílení kódů, která zákazníkům přinese větší výběr možností cestování. Od 29. září je kód AY finského dopravce umístěn na linky Turkish Airlines mezi Helsinkami a Istanbulem a dále na linky z Istanbulu do Atén, Sofie, Soluně, Ammánu, Šarm aš-Šajchu, Hurghady, Luxoru, Antalye a Gazipasy.

Kód TK náležející Turkish Airlines se zase objeví na linkách Finnairu z Helsinek do Kuopio, Vaasa, Oulu, Rovaniemi, Reykjavíku, Tallinnu, Rigy, Vilniusu, Antalye a Gazipasy.

(foto: Finnair)

„Jsme rádi, že můžeme rozšířit naši současnou interline spolupráci touto code-sharovou dohodou s Finnairem. Díky zavedení společných letů do několika destinací ve Finsku, Turecku a Pobaltí, na Islandu, v jižní Evropě, severní Africe a na Blízkém východě budou moci cestující využívat více možnosti cestování prostřednictvím kombinace letů," řekl Ahmet Bolat, ředitel pro investice a technologie Turkish Airlines.

Je potřeba připomenout, že oba dopravci jsou členy rozdílných globálních aliancí. Finnair je členem aliance oneworld, zatímco Turkish Airlines jsou ve Star Alliance.

Témata