Tunisko zakázalo lety aeroliniím ze Spojených arabských emirátů

25.12.2017 - AfrikaTuniské úřady včera zakázaly přistání všech letadel ze Spojených arabských emirátů (SAE) na svém území. Úřady tak reagovaly na zákaz vstupu Tunisanek na území SAE včetně tranzitu letišť. Od pátku společnost Emirates odmítla na základě rozhodnutí úřadů SAE přepravit na své lince do Dubaje řadu tuniských žen.


Vlajky Tuniska (ilustrační foto: US Army Africa/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Zákaz SAE vyvolal v Tunisku pozdvižení zejména na sociálních sítích a tuniská média jej odsoudila. Podle Tuniska se jedná o „rasistické a diskriminační opatření“. SAE vysvětlují zákaz vstupu tuniských žen bezpečnostními důvody, které si vynutily „prozatímní“ nezbytná opatření.

Tuniský zákaz znamenaná v praxi zastavení letů Emirates do Tuniska od dnešního dne. Společnost dosud létala na lince Dubai – Tunis denně s letounem Boeing 777. Tuniské ministerstvo dopravy ve svém prohlášení uvedlo, že zákaz bude zrušen teprve poté, co Spojené arabské emiráty najdou odpovídající řešení v rámci mezinárodního práva a dohod.

Vztahy mezi Tuniskem a Spojenými arabskými emiráty se výrazně zhoršily po tuniské revoluci v roce 2011. Tunisko se nepřipojilo k některým arabským zemím, které zahájily blokádu Kataru.

Štítky