Tunisair plánuje založit nízkonákladovou aerolinii

09.04.2021 - AfrikaTunisair reaguje na současnou pandemii koronaviru novou strategií. Chce svou činnost více diverzifikovat, aby do budoucnosti byl více odolný proti možným výkyvům. Nový management proto přišel s plánem na založení dvou dceřiných firem. Má se jednat o nízkonákladovou aerolinii a dále o nákladní leteckou společnost. Zatím nejsou známy další podrobnosti.

Airbus A320 společnosti Tunisair přistává na letišti v Ženevě (foto: Markus Eigenheer/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Tunisko je značně závislé na cestovním ruchu, stejně tak i jeho národní aerolinie Tunisair. Nyní se společnost nachází kvůli dopadům pandemie ve velmi složité situaci. Management byl nucen přistoupit k propouštění zaměstnanců a hledání úspor. Společnost má dluhy ve výši až 22 milionů eur vůči provozovateli tuniských letišť TAV Tunisia. Minulý měsíc se obě strany dohodly na splácení a začátkem tohoto týdne Tunisair uhradil první splátku.

Ke změnám došlo i ve vedení Tunisair. V lednu byla do čela společnosti jmenována 35letá Olfa Hamid, aby byla po šesti týdnech ze své funkce odvolána. Olfa Hamdi byla mimo jiné obviněna z toho, že zveřejnila interní informace společnosti na Facebooku. V polovině března byl novým šéfem firmy jmenován Khaled Chelli, jehož kariéra je dlouhodobě spjata s Tunisair.

Témata