Transavia oznámila novou bázi a nové linky z Bruselu

22.12.2021 - EvropaDlouho diskutovaná a připravovaná báze nízkonákladové letecké společnosti Transavia v Bruselu se stane v létě realitou. Již před 1,5 rokem management společnosti plánoval přemístit část současné nabídky z Amsterdamu do Bruselu. Důvodem jsou vysoké letištní poplatky na letišti v Amsterdamu, které se navíc mají v budoucnu i nadále zvyšovat. Pandemie však realizaci tohoto plánu zbrzdila.

Koncem června 2022 bude do Bruselu zpočátku umístěn jen jeden Boeing 737, který umožní obsluhu 4 typických dovolenkových destinací. Nově tak bude Transavia létat z Bruselu do Alicante (6x týdně), do Fara (4x týdně), na Ibizu (4x týdně) a do Heraklionu (2x týdně). Transavia se však na letišti Brusel objeví poprvé již zítra, 23.prosince 2021, a to díky startu nové sezónní lyžařské linky do Innsbrucku.

Podle generálního ředitele Transavie, Marcela de Nooijera, již nyní využívá letů z Amsterdamu mnoho zákazníků z Belgie a jihu Holandska. Pro tyto zákazníky tak může být nabídka odletu z Bruselu atraktivnější volbou. V budoucnu hodlá Transavia zvětšovat seznam atraktivních destinací, které bude přímou linkou z bruselského letiště obsluhovat.

Transavia je holandská nízkonákladová letecká společnost. Jedná se o dceřinou společnost společnosti Air France - KLM. Její hlavní bází je Amsterdam, další letadla má umístěna i v Eindhovenu, Groningenu, Rotterdamu a Maastrichtu. Ve flotile má 39 Boeingů 737 s průměrným stářím necelých 12 let. Sesterská Transavia France má hlavní základnu v Paříži, na letišti Orly. Další základny má na letištích v Lyonu, Montpellieru a Nantes. Disponuje flotilou 54 letadel Boeing 737-800 s průměrným stářím 9 let.

Společnost Transavia v současnosti též provozuje linky z Paříže-Orly a Eindhovenu i do Prahy. Z České republiky jsou rovněž dobře dostupné i její linky Paříž-Orly - Vídeň, Amsterdam - Katovice, Paříž-Orly - Krakov a Eindhoven - Krakov.


Boeing společnosti Transavia na letišti v Monaku, srpen 2017 (foto: Francesco Pollasto, Wikimedia Commons, CC-BY-4.0)

Témata