Transavia otevírá první vnitroněmeckou linku

04.05.2016 - EvropaNízkonákladová aerolinie Transavia bude poprvé provozovat vnitrostátní lety po Německu. Společnost dnes oznámila, že 30. května 2016 otevře linku ze své základny v Mnichově na berlínské letiště Schönefeld. Transavia plánuje zatím provozovat dvanáct letů týdně, dva lety v pracovních dnech a po jednom letu o víkendu.

Transavia - Boeing 737-800 (foto: Alf van Beem/Wikimedia Commons - CC0)

Linka mezi Mnichovem a Berlínem je vůbec nejfrekventovanější německou vnitrostátní linkou. Podle statistik organizace ADV mezi oběma městy na přímých linkách cestuje okolo 1,4 milionu cestujících ročně. Aktuálně jsou všechny lety provozovány společnostmi Lufthansa a Air Berlin. Lufthansa nabízí cestujícím v pracovních dnech 15 letů denně, Air Berlin pak 12 letů denně. V minulosti létala mezi Mnichovem a letištěm Schönefeld také nízkonákladová společnost Germanwings.

Transavia, která je dceřinou společností Air France/KLM, otevřela svou základnu v Mnichově se začátkem platnosti letního letového řádu na konci března. Společnost bázuje na mnichovském letišti Franze Josefa Strausse celkem čtyři letouny Boeing 737-800, se kterými létá do 19 destinací.

Témata