Tom Cruise a Etihad Airways představili livery Mission Impossible

29.06.2023 12:06 - Asie & AustrálieHollywoodská hvězda Tom Cruise představil v Abú Dhabí speciální livery Mission Impossible s motivy z nového dílu této filmové série. Nese jej Boeing 787-9 registrace A6-BLO společnosti Etihad Airways. Tom Cruise přiletěl prvním letem na nový Midfield Terminal, jež má být otevřen ještě letos.

Nejnovější film Mission Impossible Odplata - První část (v originále Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One) s Tomem Cruisem v hlavní roli bude mít u nás premiéru 13. července. Jedná se v pořadí již o sedmý díl filmové série Mission Impossible.

Tom Cruise a Boeing 787-9 společnosti Etihad Airways poutající na nový díl filmové série Mission Impossible (foto: Etihad Airways)

Volba Etihad Airways a Abú Dhabí není náhodná. Část scén filmu se natáčela v Midfield Terminálu na letišti v Abú Dhabí. Interiér nového terminálu se představí veřejnosti právě v novém díle Mission Impossible. Jeho 315 metrů vysoká střecha se objevila v jedné z akčních scén tohoto filmu. Ve filmu se objeví také letištní salonek First Class společnosti Etihad Airways.

Nový Midfield Terminál představuje investici ve výši tří miliard dolarů. Terminál, který se nachází mezi paralelními dráhami letiště, má být do běžného provozu uveden začátkem července. Kapacita nového terminálu bude 11 tisíc cestujících za hodinu, tedy zhruba 45 milionů cestujících ročně. Po jeho dokončení má na letišti dojít k uzavření terminálů 1 a 2.

Mission Impossible Dead Reckoning Part One je druhým filmem této série, která se natáčela v Abú Dhabí. V roce 2018 se zde ve spolupráci s armádou Spojených arabských emirátů natáčela scéna seskoku s padákem.

Sám Tom Cruise je leteckým nadšencem a proslavila jej role vojenského pilota ve filmu Top Gun a jeho pokračování TopGun Maverick. Sám herec má od roku 1994 pilotní průkaz.

Oficiální trailer k novému dílu filmu Mission Impossible (zdroj: Paramount Pictures/YouTube)

Témata