Těžká údržba letadel Ryanair bude i nadále probíhat v Jordánsku

15.02.2024 00:43 - EvropaLetecká společnost Ryanair prodloužila smlouvu o zajištění těžké údržby (C-check) svých letadel s Joramco. Jordánská opravárenská firma začala ve větším měřítku provádět těžkou údržbu letadel Ryanair v roce 2022 na základě tehdy uzavřeného pětiletého kontraktu. Nyní byla dohoda prodloužena na dalších deset let.

Oznámení o prodloužení spolupráce přichází jen týden poté, co Joramco dokončil údržbu C-check 100. letadla společnosti Ryanair (foto: Joramco)

Nová smlouva předpokládá navýšení opravárenských kapacit vyhrazených pro potřeby irského dopravce. Nově tak bude mít Ryanair k dispozici v zimních měsících až deset linek na těžkou údržbu letadel oproti současným šesti. Navýšení opravárenských kapacit koresponduje s postupným rozšiřováním flotily společnosti. Koncem desetiletí má Ryanair provozovat již více než 800 letadel.

Jordánská společnost Joramco byla založena v roce 1963 jako divize pro údržbu letadel národního dopravce Alia. V roce 2000 byla firma vyčleněna z jordánských aerolinií a v roce 2016 se stala součástí letecké skupiny Dubai Aerospace Enterprise (DAE), které vlastní nyní 80% podíl ve společnosti. Vloni se Joramco dohodly s americkým Boeingem na zřízení linky na přestavbu letadel Boeing 737-800 z osobní na nákladní verzi.

Témata