Swiss zdarma zavádí na dálkových linkách připojení k internetu pro chatování

01.08.2023 08:00 - EvropaLetecká společnost Swiss International Air Lines v tiskovém prohlášení oznámila, že od středy 2.srpna zavede na vybraných dálkových linkách pro všechny své zákazníky WiFi připojení zdarma pro chatovací služby jako je například aplikace WhatsApp, Facebook Messenger nebo Telegram.

Pasažéři, kterým chatování zdarma nebude stačit, si mohou pro surfování na internetu vybrat ze dvou placených balíčků připojení. Balíček "WiFi na 4 hodiny" vyjde na 25 švýcarských franků (zhruba 26 euro nebo 620 korun), zatímco balíček "WiFi Premium" za 35 franků zajistí připojení na internet po celou dobu trvání letu. Tento balíček budou mít cestující první třídy a nejvyššího stupně věrnostního programu Miles & more v ceně letenky.

Aby Swiss zajistil všem zákazníkům rozumnou rychlost internetu, jsou streamovací služby na připojení vypnuty. Na druhou stranu si ovšem zákazníci nemusí lámat hlavu s množstvím přenesených dat a to jak u obou placených balíčků, tak i u chatování zdarma. Navíc všichni cestující si také budou moci kdykoli přečíst digitální časopis SWISS na svém zařízení, a to i bez aktivovaného přístupu k internetu.

Boeing 777-300ER společnosti Swiss, únor 2019 (autor: Oberglatt, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Poznamenejme, že využití vlastního zařízení k připojení na zábavní systém letecké společnosti se začíná stávat u mnoha společností standardem. Podobně začíná zavádět připojení k internetu alespoň pro chatování zdarma stále více leteckých společností. Uveďme například společnosti Air France, KLM, Emirates, Singapore Airlines a Turkish Airlines.

Témata