Swiss si pronajme šest Airbusů A220 od airBaltic

05.08.2022 - EvropaLetecká společnost Swiss se dohodla s lotyšskou aerolinií airBaltic na pronájmu šesti letadel Airbus A220-300. „Dohodli jsme se na spolupráci s airBaltic pro nadcházející zimní období, abychom dále stabilizovali naše letové řády a zajistili větší spolehlivost pro vaše cesty. Až šest letadel bude létat v naší síti v rámci EU,“ uvedla společnost Swiss dnes v podvečer na Twitteru. Letouny mají létat na linkách Swiss s posádkami airBaltic.

Airbus A220-300 lotyšské společnosti airBaltic (foto: airBaltic)

Kvůli dopadům války na Ukrajině a mezinárodním sankcím vůči Rusku neměl airBaltic pro část flotily využití. Na jaře se společnost rozhodla, že část svých letadel pronajme formou ACMI evropským leteckým společnostem. Její Airbusy A220 začaly létat na linkách Eurowings, Eurowings Discover a SAS. Z celkových 33 letadel A220 společnost v průběhu jara pronajala 11 strojů.

Swiss se podobně jako další evropské aerolinie potýká s nedostatkem personálu po uvolnění cestovních restrikcí. Společnost byla nucena zrušit stovky svých letů a redukovat svůj letový řád kvůli chybějícímu personálu. Výhodou pronájmu letadel od airBaltic může být to, že Swiss sám provozuje Airbusy A220. Vedle 21 letadel A220-300 má ve své flotile také devět menších strojů A220-100.

Témata