Swiss otevře výhradně business linku

06.07.2004 - EvropaSwiss se stane po německé Lufthanse druhou evropskou aerolinií, která bude provozovat linku do USA operovanou letounem pouze s obchodní třídou. Lety na lince z Curychu na newyorské letiště Newark mají být zahájeny 15. ledna 2005. Provoz bude pro Swiss zajišťovat 6x týdně švýcarská společnost Privatair se svým letounem Boeing Business Jet, který bude létat v uspořádání pro 56 cestujících. Linka bude provozována pod kódem LX, který náleží Swiss, letoun však bude létat ve zbarvení Privatair. Nová linka tak nahradí dosavadní denní spojení na letiště Newark provozované Airbusy A330. Druhé denní spojení Swiss směřující na další newyorském letišti J.F.Kennedyho bude provozováno i nadále beze změn.

První evropskou společností, jež začala provozovat tento typ linek byla německá Lufthansa, která otevřela svou první výhradně business linku v červnu 2002. Spojení mezi Düsseldorfem a Newarkem bylo později doplněno o stejně koncipované linky Mnichova - Newark a Düsseldorf - Chicago.

Výhradně business linky jsou ušity na míru pro potřeby obchodních cestujících. O otevření podobných spojení určených pro obchodníky uvažují i další významné evropské letecké společnosti.

Štítky