Swiss otevře dvě nové dálkové linky do Asie

22.06.2007 - EvropaŠvýcarské aerolinie Swiss patří od 21. června 2007 plně německé společnosti Lufthansa Group. Ta odkoupila zbývající akcie poté, co došlo k zajištění i těch posledních přistávacích práv. Německá společnost vlastní Swiss skrze švýcarskou firmu Air Trust. Obavy z možného omezení lukrativních dálkových linek se nepotvrdily. Swiss naopak rozšiřuje flotilu dálkových letadel o dalších pět strojů a kromě navýšení frekvencí do stávajících destinací hodlá otevřít nová spojení do Díllí a Šanghaje.

Nová linka do Díllí bude otevřena 25. listopadu. Každodenní spojení bude obsluhováno letouny Airbus 330-200. Odlet z Curychu je plánován na 12:30. Zpáteční let bude na letišti Kloten přistávat v 6:25 ráno. Letový řád je koordinován s odlety společnosti Lufthansa z Mnichova a Frankfurtu tak, aby cestujícím poskytoval nejvyšší možnou flexibilitu. Inide je pro Swiss jedním z klíčových trhů. Vzájemný obchod roste dvouciferným tempem. Jen loni vzrostl švýcarský vývoz o 36 %. V opačném směru došlo k nárůstu o 11 procent.

Druhou novou destinací bude od 30. března 2008 Šanghaj. I tato destinace bude hned od počátku obsluhována denně. Provoz linky budou tentokrát zajišťovat letadla Airbus 340-300. Obchod mezi Čínou a Švýcarskem v současnosti přímo vzkvétá a již nyní je tato země druhým nejdůležitějším obchodním partnerem v Asii. Navíc se vstupem China Airlines a Shanghai Airlines do Star Alliance se bude moci Swiss v této oblasti spolehnout na silné partnery. Z Curychu budou letadla odlétat ve 13:05. Odlet z Číny je stanoven na 9:30.

Témata