Švýcarské aerolinie Air Mountain budou opět létat ze Sionu a Ženevy

16.05.2021 - EvropaLetecká společnost Air Mountain sídlící ve švýcarském Sionu plánuje od začátku června opět provozovat pravidelné lety. Aerolinie, která zahájila provoz vloni, chce nabídnout i v letošním roce spoje do turistických destinací ve Francii. Air Mountain bude létat od 5. června linky ze Sionu do Saint-Tropez, Calvi a Figari. Všechny tři linky budou provozovány dvakrát týdně. Dále společnost chce létat od 6. června ze Ženevy do Saint-Tropez. Na této lince plánuje čtyři lety týdně.

Air Mountain - Beechcraft King Air 200 (foto: Air Mountain)

Na rozdíl od běžné praxe Air Mountain prodává své letenky za fixní ceny. Cena letenek je tak stejná bez ohledu na datum letu a nemění se ani v závislosti na zájmu cestujících. Například jednosměrná letenka ze Sionu do Saint-Tropez stojí po celé období provozu do začátku října 540 švýcarských franků, zpáteční pak 1080 franků (v přepočtu zhruba 25150 korun). Na linku ze Ženevy do Saint-Tropez nabízí společnost jednosměrnou letenku za 640 franků, zpáteční za 1280 franků (29800 korun).

Air Mountain byly založeny v roce 2020 třemi bývalými zaměstnanci švýcarské letecké společnosti Air-Glaciers. Ta vloni před letní sezónou v rámci restrukturalizace propustila pětinu zaměstnanců. Vloni Air Mountain létaly od července do podzimu ze Sionu a Ženevy do Saint-Tropez a dále linku Sion - Calvi. Linky byly obsluhovány letounem Beechcraft King Air 200.

Témata