Styrian Spirit zastavily provoz

25.03.2006 - EvropaRakouská regionální letecká společnost Styrian Spirit ohlásila včera ráno platební neschopnost a zastavila všechny své lety. Společnost požádala obchodní soud o vyhlášení bankrotu, ke kterému by mělo dojít v pondělí 27. března. K zastavení letů došlo poté, co se nepodařilo získat finanční injekci ve výši 5 milionů eur od investora, se kterým management aerolinie vyjednával.

Podle rakouského tisku dluží Styrian Spirit letištím ve Štýrském Hradci a v Salzburgu za poplatky za přistání a odbavení cestujících. Celkové dluhy aerolinie mají dosahovat údajně až několik milionů eur. Největším akcionářem Styrian Spirit je se 42,85 % Karnten Tourismus Holding, 11,14 % společnost Prevent a dalších 46,01 % soukromí investoři.

Styrian Spirit vlastní dva letouny, jeden Bombardier CRJ200 a jeden CRJ700. Další tři letouny CRJ200 si společnost pronajala od Bombardier Capital. Vloni na podzim Styrian Spirit podepsaly s kanadským výrobcem objednávku na jeden letoun CRJ900. Rakouský dopravce se měl stát prvním provozovatele modelu CRJ900 v Evropě.

Styrian Spirit provozoval pravidelné linky ze Štýrského Hradce do Curychu, Dubrovniku a Stuttgartu. Další linky nabízela ze Salzburgu a Klagenfurtu. V posledním obchodním roce společnost přepravila okolo 180 tisíc cestujících.

Témata