Styrian Spirit budou létat ze Slovinska

31.07.2004 - EvropaRakouské regionální aerolinie Styrian Spirit objednaly v polovině července u kanadského výrobce jeden letoun Bombardier CRJ200. Hodnota kontraktu je přibližně 24,3 mil. USD. Styrian Spirit, které v současnosti provozují tři letouny stejného typu, plánují čtvrtý stroj nasadit na chystané linky ze slovinského Mariboru, odkud by od letošního října létal na pravidelné lince do Paříže a dalších evropských metropolí.

Nákup nového letounu a novou orientaci na Slovinsko umožnil kapitálový vstup slovinské firmy Prevent, která navýšením kapitálu získala 26 % podíl ve Styrian Spirit. Prevent kromě toho, že je největším slovinským dovozcem automobilů, je také vlastníkem letiště v Mariboru.

Rakouské aerolinie Styrian Spirit byly založeny v roce 2002. Od zahájení letů se společnost ostře potýkala s Austrian Airlines, na které podala žalobu stížnost ze zneužívání monopolního postavení ke komisi Evropské unie. Cílem společnosti je nabízet služby obchodním cestujícím za příznivé ceny na regionálních mezinárodních linkách ze Štýrského Hradce (Graz) a Salzburku. V rámci spolupráce se Swiss jsou linky mezi Rakouskem a Švýcarskem provozovány jako code-sharové. Od letošního března létají Styrian Spirit pro Swiss na lince Curych - Krakov - Curych (6x týdně). Od 1. srpna dochází k navýšení frekvence na dva lety denně na lince Štýrský Hradec - Curych. Další letní novinkou Styrian Spirit je prázninová linka Štýrský Hradec - Dubrovnik (1x týdně).

Témata