Delta je vyšetřována za to, že nechala cestující ve vedru dlouho čekat

21.07.2023 07:42 - USA & KanadaAmerické ministerstvo dopravy začalo vyšetřovat pondělní incident na letišti v Las Vegas, kdy cestující společnosti Delta Air Lines na pravidelné lince DL555 do Atlanty zůstali dlouho uvnitř letadla Boeing 757-300 na rozpálené letištní ploše. Cestující byli podle zpráv v letadle v extrémním horku uvězněni okolo tří hodin a teplota v letadle podle zdrojů televize Fox News přitom přesáhla čtyřicet stupňů celsia. Konkrétně mělo být v kabině naměřeno cestujícími 43,8 stupňů. Několik cestujících pak muselo být ošetřeno záchranáři a část z nich, včetně jedné letušky, musela být dokonce po incidentu převezena do místní nemocnice.

Přitom i v USA platí, že v případě zpoždění a stání letadla na letištní ploše musí letecká společnost zajistit příjemnou teplotu ve vnitřních částech letadla a nejpozději po třech hodinách stání umožnit cestujícím z letadla vystoupit. Společnost Delta uvedla, že celý incident vyšetřuje. Podle interního vyšetřování společnosti Delta dostali pasažéři možnost z letadla vystoupit, ovšem podle sociálních sítí pouze s dovětkem, že pak je bude muset společnost Delta přebookovat na jiný let. Což bude zřejmě složité, neboť v následující dny jsou všechny spoje společnosti do Atlanty beznadějně vyprodané. Na závěr byl ovšem celý let stejně zrušen, neboť posádka letadla nebyla po více než tříhodinovém stání v rozpáleném letadle úplně v pořádku. Letadlo s registračním číslem N592NW poté přeletělo do Atlanty druhý den ráno na zvláštním letu s číslem DL9889.

Boeing 757-200 společnosti Delta popojíždí na letištní ploše v Atlantě, září 2013 (autor: formulanone, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata