Společnost Air Canada Rouge obnovila provoz

08.09.2021 - USA & KanadaKanadská nízkonákladová aerolinie Air Canada Rouge obnovila 7. září svůj provoz. Stalo se tak po sedmiměsíční pauze způsobené pandemií koronaviru a s tím souvisejícími cestovními omezeními, které zavedla Kanada. První obnovený let směřoval v úterý ráno z Toronta do Reginy. Nynější přerušení letů Air Canada Rouge bylo již druhým od začátku pandemie. Předtím společnost přerušila své lety od března do listopadu 2020.

„Air Canada Rouge zůstává nedílnou součástí celkové strategie společnosti Air Canada. S tím, jak se dostáváme z pandemie, očekáváme zvýšenou poptávku po cestách na dovolenou a také cest na opožděné návštěvy rodiny a přátel,“ uvedl Jon Turner, viceprezidenta Air Canada.

Air Canada Rouge nyní provozuje lety z Toronta do Las Vegas, Orlanda a Reginy. V průběhu září pak budou obnoveny lety do Tampy na Floridě a Cancúnu v Mexiku.

Air Canada Rouge - Airbus A321 (foto: Air Canada)

Nynější přerušení provozu aerolinie využila k modernizaci kabin letadel Airbus A321. Ten má být k dispozici od podzimu u devíti letadel typu, které byly vybaveny novými koženými sedadly včetně možnosti dobíjení osobních zařízení přes USB-C a držákem elektronických zařízení v opěrce sedadla. Aerolinie rovněž představila nové uniformy pro posádky.

Společnost také přichystala změny v oblasti zábavy na palubě. Cestující již nebudou muset mít pro sledování filmů a televizních pořadů instalovanou aplikaci ve svém zařízení. Nově budou moci videa streamovat ve webovém prohlížeči. Ve třídě Premium Rouge si mohou cestující zdarma zapůjčit během letu iPad.

Air Canada Rouge zahájily provoz v roce 2013. Společnost se zaměřuje na dovolenkové lety do turistických destinací. V roce 2016 aerolinie zahájila sezónní lety také do Prahy. Linka z Toronta byla zprvu provozována třikrát týdně letounem Boeing 767-300ER. V letní sezóně 2017 pak došlo k navýšení až na pět letů týdně.

Air Canada Rouge má nyní celkem 39 úzkotrupých letadel Airbus. Flotila se skládá z 20 Airbusů A319, 5 A320 a 14 A321. Během pandemie společnost ze své flotily vyřadila všech 25 letadel Boeing 767-300ER.

Štítky