Air Canada Rouge navýší počet letů do Prahy

05.10.2017 - Česká republikaKanadská letecká společnost Air Canada Rouge začátkem tohoto týdne oznámila navýšení počtu letů na lince mezi Torontem a Prahou. V příštím roce si budou moci cestující vybrat až z pěti letů týdně, což je o dva více než v letošní letní sezóně. Nově se Boeing 767-300ER Air Canada Rouge bude objevovat také v pátek a v neděli a doplní tak stávající spojení v pondělí, ve čtvrtek a v sobotu.


Air Canada Rouge - Boeing 767-300 (foto: BriYYZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Společnost Air Canada Rouge létá do Prahy od loňského května, kdy otevřela pravidelnou linku do Prahy. Ta je provozována jako sezónní linka od pozdního jara do konce léta. V letošním roce jsou lety do Prahy provozovány od 1. června do 7. října. Do Prahy stejně jako do dalších destinací v Evropě létá Air Canada Rouge s letounem Boeing 767-300ER v konfiguraci pro 282 cestujících, přičemž 24 míst je ve vyšší třídě Premium Rouge.

Air Canada Rouge je dceřinou aerolinií Air Canada zaměřující se na nízkonákladové lety zejména do destinací vyhledávaných turisty. Společnost se snaží konkurovat kanadským společnostem Air Transat, Sunwing Airlines a WestJet. Vedle sezónních dálkových linek do Evropy se Air Canada Rouge také výrazně zaměřuje na lety do dovolenkových destinací v Karibiku.

Témata