Smartwings obnovily lety z Prahy do Dubaje, budou létat denně

22.10.2021 - Česká republikaLetecká společnost Smartwings obnovila ve středu 20. března lety na lince z Prahy do Dubaje. Linka bude během zimního letového řádu provozována každý den Boeingy 737 MAX 8. Na první let byl nasazen letoun registrace OK-SWF.

Obnovení letů Smartwings na lince z Prahy do Dubaje (foto: Smartwings)

V průběhu zimního letového řádu bude linka QS1200 odlétat z Prahy každý den v 9:15 a v Dubaji přistávat v 18:25 místního času. Pro zpáteční let z Dubaje do Prahy počítá letový řád s odletem z Dubaje v 19:30 místního času a na Letišti Václava Havla letadlo přistane ve 23:20. Lety Smartwings jsou odbavovány na hlavním dubajském letišti Dubai International v Terminálu 1.

Smartwings nabízejí jednosměrné letenky na lety z Prahy do Dubaje za cenu již od 2966 korun. Jedná se o tarif Lite zahrnující jedno kabinové zavazadlo do osmi kilogramů. Se zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů stojí jednosměrné letenky od 3609 korun. Zpáteční letenky do Dubaje jsou pro lety pouze s příručním zavazadlem za ceny od 6750 korun a se zapsaným zavazadlem od 8036 korun. Cestující si mohou letenky rezervovat prostřednictvím webových stránek Smartwings, ČSA a prodejců letenek.

(foto: Smartwings)

„Obnova další přímé linky do Dubaje společnosti Smartwings je vynikající zprávou nejen pro všechny české cestující, ale také má zajímavý potenciál pro příjezdový cestovní ruch ze Spojených arabských emirátů,“ uvedl Jiří Vyskoč, výkonný ředitel rozvoje leteckého obchodu Letiště Praha.

Smartwings bude třetím leteckým dopravcem, který bude létat z Prahy do Dubaje. V současnosti na této lince létají ještě dvě dubajské letecké společnosti, a to Emirates (denně) a nízkonákladové flydubai (4x týdně).

Jak jsme informovali v polovině září, Smartwings nově budou létat do Dubaje také z Bratislavy. Lety mají být zahájeny již 24. října, přičemž český dopravce počítá během zimní sezóny s jedním letem týdně, na který bude nasazovat rovněž Boeing 737 MAX. Odlety z bratislavského letiště M.R. Štefánika budou každou neděli.

(foto: Letiště Praha)

Témata