Smartwings otevřou pravidelnou linku Bratislava - Dubaj

17.09.2021 - SlovenskoLetecká společnost Smartwings oznámila, že od 24. října začne provozovat pravidelné lety z Bratislavy do Dubaje. Nové spojení bude během zimní sezóny 2021/22 provozováno jednou týdně letouny Boeing 737 MAX 8. Z bratislavského letiště M.R. Štefánika bude linka QS1500 odlétat vždy v neděli v 9:25 a na letišti Dubai International přistávat v 16:55. Odlet zpáteční letu je rovněž v neděli v 18:30 s přistáním v Bratislavě ve 21:40.

(ilustrační foto: Smartwings)

Letenky na novou linku jsou již v prodeji prostřednictvím webových stránek Smartwings a rovněž u prodejců letenek. Zpáteční letenky začínají na 323 eurech (8175 korun) v tarifu Lite, ve kterém může mít cestující pouze příruční zavazadlo. Se zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů stojí zpáteční letenka z Bratislavy do Dubaje 373 eur (9440 korun).

„Jsme rádi, že můžeme našim klientům nabídnout do této velmi oblíbené destinace nejen příznivé ceny letenek, ale i velmi atraktivní časy odletů, které ocení také cestující, kteří letiště v Dubaji využijí jako svůj přestupní bod při cestách například na Maledivy, Mauricius, Phuket, Seychely, do Kolomba, Maskatu, Bombaje či Bangkoku,“ uvedl Peter Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

Kromě pravidelné linky do Dubaje bude společnost Smartwings během zimního letového řádu provozovat z Bratislavy také charterové lety do Salalah v Ománu (1x týdně).

Před vypuknutím pandemie létala mezi Bratislavou a Dubajem pravidelnou linku nízkonákladová aerolinie flydubai. Dubajská aerolinie otevřela toto spojení v roce 2014. K přerušení letů došlo v březnu 2020 se začátkem pandemie.

Témata