Smartwings obnoví provoz v červnu, nabídnou linky do prázdninových destinací

29.05.2020 - Česká republikaLetecká společnost Smartwings obnoví pravidelný provoz 10. června, kdy nabídne cestujícím pravidelné letecké spojení Prahy s chorvatským Splitem. Lety budou zprvu provozovány třikrát týdně vždy v pondělí, ve středu a v sobotu letounem Airbus A320. V týdnu od 22. června dojde podle letového řádu zveřejněného na webu Smartwings k navýšení na šest letů týdně, od dalšího týdne pak má být linka provozována denně. Ceny zpátečních letenek začínají na 6075 Kč v tarifu Lite, který nezahrnuje zapsané zavazadlo.

Smartwings - Boeing 737-800 (foto: Gforce800/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Rozjezd linky do Splitu by mělo usnadnit i nejnovější opatření Chorvatska, které včera otevřelo své hranice pro občany deseti EU, ve kterých je dobrá epidemiologická situace. Na seznamu zemí, jejichž občané mohou volně cestovat do Chorvatska, je i Česká republika. Cestující musí jen při vstupu vyplnit registrační formulář s udáním místa pobytu.

Od července plánují Smartwings obnovit své lety do 12 řeckých destinací - na ostrovy Kréta, Rhodos, Kos, Zakynthos, Korfu, Lefkada (Preveza), Samos, Santorini, Kefalonia, Karpathos, do Soluně a Kavaly. Řecko zahájí turistickou sezónu 15. června otevřením hotelů a od 1. července povolí mezinárodní lety do turistických destinací.

Ještě v červenci by mohlo podle Smartwings dojít také k obnovení letů na Mallorcu, Kanárské ostrovy, Kypr (Larnaka), Madeiru (Funchal) a do Bulharska (Burgas a Varna). Lety do prázdninových destinací ve Středomoří plánují Smartwings provozovat nejen z Prahy, ale také z regionálních letišť.

Skupina Smartwings rovněž oznámila včera obnovení dalších linek ČSA a otevření nové linky na londýnské letiště Heathrow.

Témata