Smartwings nabídne vouchery za letenky ČSA vystavené na lety Smartwings

19.04.2021 - Česká republikaLetecká společnost Smartwings minulý týden oznámila, že nově nabídne cestujícím s původní letenkou ČSA vystavenou na let Smartwings, který byl kvůli pandemii koronaviru zrušen, možnost získat voucher na budoucí lety Smartwings. Pasažéři, kteří dosud nevyužili původní letenku ČSA na nový let, se mohou obrátit na společnost Smartwings a požádat o vystavení voucheru ve stejné hodnotě jako byla zakoupená letenka ČSA. Voucher lze pak použít k nákupu nové letenky na jakýkoliv pravidelný let provozovaný Smartwings.

(ilustrační foto: Smartwings)

Všechny letenky vystavené Českými aeroliniemi v rámci zúčtovacího systému IATA začínají trojčíslím 064, let Smartwings je pak označen kódem QS. Smartwings budou vouchery za letenky ČSA na své lety vydávat bezplatně do 31. července 2021. Platnost voucheru bude dvanáct měsíců ode dne vystavení s možností prodloužení o dalších dvanáct měsíců. Cestující mohou vouchery využít na nákup jakékoliv letenky či služby pouze přímo u Smartwings a výhradně v rámci pravidelných letů Smartwings. Za jiným účelem není možné nový voucher uplatnit.

Městský soud v Praze vyhlásil 10. března v rámci insolvenčního řízení úpadek společnosti České aerolinie a.s. Návrh na zahájení insolvenčního řízení podaly koncem února sami ČSA spolu s návrhem na reorganizaci. Z insolvenčního návrhu vyplynulo, že závazky ČSA vůči cestující veřejnosti činí zhruba miliardu korun. Cestující mohou vrácení peněz ze nevyužité letenky přímo u ČSA podle přepravních podmínek společnosti a v souladu s procesními pravidly insolvenčního řízení firmy.

Možnost požádat o vystavení elektronického voucheru za letenky ČSA na lety Smartwings je vstřícným krokem Smartwings směrem ke klientům, která tak nabízí svou volnou přepravní kapacitu, avšak bez možnosti směny nebo vrácení hodnoty těchto voucherů v penězích.

Témata