Smartwings budou od června létat na Heathrow

15.05.2021 - Česká republikaNejvětší česká letecká společnost Smartwings oznámila začátkem května, že do své nabídky letů zařadí londýnské letiště Heathrow. Lety na lince z Prahy do Londýna-Heathrow bude Smartwings provozovat od 3. června čtyřikrát týdně.

Letový řád počítá s odlety z Prahy do Londýna v těchto časech: ve čtvrtek v 9:45, v pátek ve 14:00, v neděli v 18:50 a pondělí v 15:50. Z Londýna do Prahy budou lety odlétat ve čtvrtek ve 12:05, v pátek ve 16:00, v neděli v 20:45 a pondělí v 17:45. Z časů letů je zřejmé, že dopravce přizpůsobil letový řád zejména pro víkendové pobyty.

Smartwings již létaly do Londýna v letech 2015-2019, lety však směřovaly na londýnské letiště Gatwick. Vloni v červnu obnovily ČSA, které patří pod Smartwings Group, po deseti letech své pravidelné lety na Heathrow poté, co překvapivě získaly sloty na tomto letišti. Naposledy ČSA letěly na lince na Heathrow vloni 20. prosince.

Mezi Prahou a Londýnem v současnosti létá jen Ryanair, který svou linku provozuje na Stansted. Letový řád společnosti předpokládá do konce měsíce dva lety týdně vždy v pátek a v neděli, od června pak chce létat každý den. S návratem do Prahy v červnu počítají také British Airways, které prodávají letenky na lety od 21. června.

Témata