Smartwings během 12 hodin vypravil 6 evakuačních letů na Rhodos

24.07.2023 22:28 - Česká republikaLetecká společnost Smartwings okamžitě zareagovala na aktuální situaci a během dvanácti hodin vypravila šest evakuačních letů na řecký ostrov Rhodos. Informovala o tom v podvečer tisková mluvčí společnosti Vladimíra Dufková. Tři lety byly určeny pro české cestovní kanceláře, dva pro slovenské cestovní kanceláře a jeden let pro izraelskou leteckou společnost.

V současnosti provozuje Smartwings přes 200 letů denně. Vypravit tyto speciální lety v době vysoké sezóny vyžaduje podle Dufkové značnou flexibilitu a nasazení. Vedle vyčlenění kapacity letadel se jedná o vyřízení potřebných povolení, zajištění posádek, přizpůsobení letových řádů a další činnosti.

Smartwings - Boeing 737 MAX 8 (ilustrační foto: Smartwings)

Společnost Smartwings má zkušenost se zajištěním speciálních letů. Nedávno se například podílela na evakuaci britských občanů ze Súdánu. V únoru pak aerolinie vypravila dva speciální lety s týmem záchranářů do zemětřesením postižených oblastí Turecka. V době pandemie Covid-19 se Smartwings podílely na návratu českých občanů zpět do vlasti z mnoha zemí světa.

Témata