Slovenská Air Explore spouští pravidelné lety, bude létat do Splitu

13.07.2020 - SlovenskoSlovenská letecká společnost Air Explore, která se dosud zaměřovala na ACMI pronájmy svých letadel, se pouští do nového byznysu. Poté, co pandemie koronaviru zastavila pronájmy letadel, společnost zkusí poprvé ve své historii nabídnou pravidelné lety pod svou značkou. Novinku společnost představila na dnešní tiskové konferenci v Bratislavě.

Air Explore - boeing 737-800 (foto: Jeroen Stroes Aviation Photography/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Od 19. července společnost bude provozovat svou první pravidelnou linku z Bratislavy do Splitu. Linka bude provozována dvakrát týdně letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících. Odlety z Bratislavy budou vždy ve středu v 13:35 a v neděli v 15:05. Bratislavské letiště tak po osmi letech bude mít opět pravidelné letecké spojení do Chorvatska.

Letenky jsou již v prodeji na webu Air Explore a dále prostřednictvím prodejce letenek Pelikan.sk. Ceny jednosměrných letenek začínají na 69 eurech v tarifu Fix. Oproti nízkonákladovým aeroliniím cena zahrnuje i přepravu zapsaného zavazadla do 25 kilo. Na palubu si cestující může ještě vzít příruční zavazadlo do 8 kilo.

Vedle neměnného tarifu Fix nabízí společnost také dražší tarif Flex, v němž letenky aktuálně stojí 99 eur. Cestující mohou v tomto tarifu za poplatek 50 eur změnit jméno nebo zrušit rezervaci až do 24 hodin před odletem.

Krátký rozhovor s Martinem Štulajterem, ředitelem letecké spoločnosti AirExplore (zdroj: Nikola Cukanova/YouTube)

Ředitel Air Explore Martin Štulajter na dnešní tiskové konferenci uvedl, že společnost bude nabízet na letech také lepší sedadla odpovídající business class v přední části letadla za příplatek 50 eur a za příplatek 10 eur sedadla u exitů. Lety bude Air Explore zatím provozovat do prvních zářijových týdnů a podle poptávky bude společnost lety prodlužovat nebo zkracovat.

Lety budou doprovázet kvůli pandemii koronaviru některá hygienická opatření. Posádka bude vybavena ochrannými prostředky, cestující budou muset mít během letu nasazeny roušky. Letadla budou pravidelně dezinfikovaná a rovněž vybavena HEPA filtry. Catering a pohyb cestujících během letu bude omezen.

Společnost Air Explore byla založena v roce 2010 se základnou v Bratislavě. V současnosti provozuje sedm letadel Boeing 737-800. V minulosti létala formou ACMI pronájmu pro společnosti Travel Service, Ryanair, Vueling, Transavia, airBaltic, Condor, AlbaStar a další.

Štítky