AirExplore bude létat sezónní linku z Košic do Zadaru

23.06.2021 - SlovenskoMezinárodní letiště v Košicích oznámilo otevření nové sezónní linky do chorvatského Zadaru. Od 3. července do 4. září 2021 ji bude provozovat slovenská letecká společnost AirExplore. Linka bude provozována jednou týdně letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících.

Odlety z Košic budou vždy v sobotu v 10:15, přičemž let bude trvat hodinu a půl. Zpáteční let bude startovat ze Zadaru ve stejný den v 12:45 a v Košicích přistane ve 14:15. Časy letů jsou tak velmi vhodné i pro rodiny s dětmi.

AirExplore - Boeing 737-800 (foto: Letisko Košice)

„Počet Slováků, kteří cestují na dovolenou do Chorvatska letadlem každý rok roste a na základě loňské zkušenosti s přímou linkou z Bratislavy do Splitu, chceme tento rok umožnit cestu letadlem do Chorvatska i obyvatelům východního Slovenska,“ uvedl Martin Štulajter, výkonný riaditeľ AirExplore.

„Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo dohodnout se společností AirExplore, na spuštění pravidelné sezónní linky Košice – Zadar, jelikož po přímém leteckém spojení s Dalmácií registrujeme mimořádně silnou poptávku již několik let,“ řekl Michael Tmej, výkonný ředitel a předseda představenstva letiště Košice.

Ceny jednosměrných letenek začínají na 69 eurech (1755 korun), přičemž v ceně je již zahrnuta přeprava zapsaného zavazadla do 25 kilogramů a příručního zavazadla do 8 kilogramů. V nabídce jsou také flexibilní letenky za ceny od 99 eur (2520 korun), u kterých je možná změna letu nejpozději 24 hodin před plánovaným odletem zcela bez poplatků. Cestující mohou letenky rezervovat prostřednictvím webových stránek AirExplore a u prodejců letenek.

Společnost Air Explore byla založena v roce 2010 a hlavní základnu má na letišti. Primárně se tato aerolinie zaměřuje na zajištění letů formou ACMI pronájmu. V minulosti letouny AirExplore létaly pro společnosti Travel Service, Ryanair, Vueling, Transavia, airBaltic, Condor, AlbaStar a další. Vloni v létě společnost provozovala svou vůbec první pravidelnou linku z Bratislavy do Splitu. V současnosti se flotila AirExplore skládá ze sedmi letadel Boeing 737-800.

Témata