Skupina CMA CGM objednala letouny Boeingy 777F

30.09.2021 - EvropaFrancouzská logistická skupina CMA CGM včera oznámila objednávku dvou Boeingů 777F. Nové nákladní letouny jsou určeny pro leteckou divizi CMA CGM Air Cargo. Oba stroje poháněné motory GE90 poslouží k rozšíření kapacit divize a poskytnou potřebnou flexibilitu při přepravě nákladu.

Nákladní Boeing 777F v barvách CMA CGM Air Cargo (foto: CMA CGM)

CMA CGM Air Cargo zahájila leteckou přepravu v únoru letošního roku se čtyřmi Airbusy A330-200F, které odkoupila od Qatar Airways. Samotný provoz těchto letadel zajištuje belgická aerolinie Air Belgium. V březnu pak CMA CGM Air Cargo otevřela nákladní linku z Lutychu do Chicaga. Krátce na to byly zahájeny další linky do New Yorku, Atlanty a Dubaje.

Boeing 777F je nejprodávanějším nákladním letadlem v současnosti. Americký výrobce od zahájení výroby této nákladní verze získal objednávky na 272 letadel 777F. Letoun má dolet 9200 kilometrů a maximální užitečné zatížení 102 tun.

CMA CGM je významnou globální lodní a logistickou firmou. Z hlediska tonáže lodí měla v loňském roce čtvrtou největší flotilu na světě. Společnost provozuje 520 námořních lodí, které na více než 250 lodních linkách obsluhují okolo 420 přístavů po celém světě. Letecká divize rozšiřuje možnosti této skupiny zejména při rychlé přepravě nákladu.

Témata