Silver Air bude opět létat z Lošinje, otevře linku do Benátek

25.05.2019 - EvropaČeská letecká společnost Silver Air bude opět v letní sezóně provozovat pravidelné linky z chorvatského ostrova Lošijn. Od 15. června do konce září bude létat z letiště Malý Lošijn do Lugana, Záhřebu a nově také do Benátek s letounem L-410 UVP pro 16 cestujících.

Silver Air - Let L-410 UVP (foto: Maarten Visser/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Podle zveřejněného letového řádu bude linka do Lugana provozována dvakrát týdně vždy ve středu a v sobotu, do Záhřebu třikrát týdně vždy v úterý, v pátek a v neděli a do Benátek dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek.

Silver Air létá z letiště Malý Lošijn od roku 2018. V porovnání s loňskou letní sezonou společnost nebude provozovat pravidelné linky do Puly (dvakrát týdně) a Splitu (jednou týdně).

Ceny jednosměrných letenek do Záhřebu začínají podle rezervačního systému společnosti na 175 eurech, do Benátek na 230 eurech a do Lugana na 325 eurech. V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 15 kg.

Letiště Malý Lošijn, které leží ve střední části ostrova Lošijn,v loňském roce odbavilo necelých sedm tisíc cestujících. Letiště disponuje jednou dráhou o délce 900 metrů. Projekt prodloužení dráhy na 1800 metrů zatím nebyl zahájen.

Témata