Shanghai Airlines výrazně rozšíří lety do Budapešti

12.11.2019 - Asie & AustrálieMaďarský ministr zahraničí Peter Sijjártó oznámil minulý týden, že letecká společnost Shanghai Airlines zahájí lety z Si-anu a Čcheng-tu do Budapešti. Provoz by měl být zahájen těsně před koncem roku. Letouny budou v obou čínských městech mít mezipřistání na své lince ze Šanghaje. Přes Si-an se bude létat vždy ve pondělí a ve čtvrtek, přes Čcheng-tu pak vždy v úterý a v sobotu. Obě linky budou provozovány Boeingem 787-9 Dreamliner pro 285 cestujících.

Od loňského roku provozují Shanghai Airlines letouny Boeing 787 Dreamliner (foto: Boeing Co.)

Nové lety znamenají rozšíření letů mezi Šanghají a Budapeští z dosavadních tři na sedm letů týdně. Budapešť tak získá přímé letecké spojení s finančním a obchodním centrem Číny každý den. Zatímco lety ze Si-anu do Budapešti jsou již v rezervačním systému čínského dopravce, lety z Čcheng-tu zatím ne.

Vedle Shanghai Airlines létá do Budapešti také společnost Air China, která létá třikrát týdně letounem Airbus A330-300. Linky je provozována do trojúhelníku s mezipřistáním v běloruském Minsku při letu z Pekingu do Budapešti. Po rozšíření letů Shanghai Airlines tak bude mít Budapešť spojení s Čínou až deseti lety týdně.

Témata