Sentra Airways bude létat z Velké Británie do Ghany

10.12.2022 - EvropaBritská letecká společnost Sentra Airways se připravuje na zahájení svého provozu. Nová aerolinie pracuje na získání osvědčení leteckého dopravce od britského úřadu civilního letectví CAA. V brzké době by měl být rovněž dodán první letoun, Airbus A330-200, na jehož pronájmu se na jaře dohodla s americkou leasingovou firmou Air Lease Corporation. Společnost také dokončila první fázi náboru členů posádek.

Sentra Airways chce zahájit pravidelné lety z Manchesteru do Akkry. Ghanská metropole má být vstupní bránou pro cestující mířící do regionu západní Afriky. Proto chce navázat partnerství s regionálními dopravci. Část posádek bude mít svou základnu v Ghaně.

(foto: Sentra Airways)

Společnost plánuje později začít létat také do dalších zemí v regionu, zmiňována je Nigérie, Pobřeží Slonoviny, Burkina Faso a Niger. Časem chce zahájit lety rovněž do Spojených států.

Sentra Airways vznikly v roce 2019 jako Majestic Mallard Airways. O rok později došlo ke změně názvu na Sentra Airways. Polovinu akcií vlastná Balqis Ismail, druhou polovinu pak Isma il Musah. Oba jsou britští občané.

Témata